Griffin Sağlık Bilişim Danışmanlık A.Ş. (Ambulans.org) hizmetlerimizden yararlanan kullanıcılarının (“Kullanıcı”) bilgilerinin korunmasına ve gizliliğine önem veriyoruz. Bu Gizlilik Politikası (“Politika”) Ambulans.org’un topladığı bilgileri nasıl kullandığı, kullanıcıların sorumlulukları ve Ambulans.org’un gizli bilgilerin korunmasına ilişkin kuralları hakkında kullanıcıları bilgilendirmeyi amaçlamaktadır.

 1. İşlediğimiz Bilgiler

  Ambulans.org hizmetlerinden yararlanmanız durumunda, üyelik kaydınızı gerçekleştirmek, talep ettiğiniz ürün/hizmetleri size temin etmek ve ödemeleri gerçekleştirmek gibi sair süreçler için belirli bilgileriniz toplanmaktadır. Kullanıcılar, ambulans nakil, cenaze nakil ve evde bakım hizmeti talep etmek, öneri ve şikayetlerini Ambulans.org’a iletmek istediklerinde veya sair nedenlerle Ambulans.org‘a bilgilerini sağlamaktadır. Bu durumda, kullanıcıların ad-soyad, iletişim bilgileri, ödeme bilgileri, işlem bilgileri, kişisel sağlık verileri, talep, öneri şikâyet bilgileri gibi belirli bilgileri toplanmaktadır. Ambulans.org ayrıca;
  Lokasyon: Mobil aplikasyon açılışında ya da cihaz ayarları aracılığıyla verilen izin ile alınan hassas (nokta) konum bilgilerinizi işlemektedir.
   
 2. Bilgileri İşleme Amaçlarımız

  Ambulans.org kullanıcılara ilişkin topladığı bilgileri başlıca aşağıda belirtilen amaçlarla kullanılmaktadır:
  • Kullanıcılara hizmet sunmak
  • Kullanıcılar ile iletişime geçmek, kullanıcıların hizmet talep ve şikayetlerini sonuçlandırmak,
  • Ödemelere ilişkin finans ve muhasebe süreçlerini yürütmek,
  • Hizmetlerimizin tanıtımını sağlamak; reklam ve kampanya süreçlerini yürütmek,
  • Kullanıcı geri bildirimlerine göre ürün ve hizmetlerimizi iyileştirmek/geliştirmek,
  • Hizmetlerimizi kullanıcıların tercih, kullanım alışkanlıkları ve ilgi alanlarına göre özelleştirmek,
  • Hizmetlerimizi sunduğumuz ortamlardaki sistemsel sorunları tanımlanmak ve gidermek; bilgi güvenliği süreçlerini yürütmek,
  • Tanımlama teknolojileri/çerezler vasıtasıyla kullanıcı deneyimlerini ölçümlemek, hizmetlerimizi sunduğumuz ortamların performansını geliştirmek.
  • Adli ve idari soruşturmalar kapsamında ilgili makamın talep etmesi ve cevap verilmesinin zorunlu olması halinde yasal yükümlülüğün yerine getirilebilmesi,
  • Yetkili kişi, kurum ve kuruluşlara bilgi vermek,
  • Acil durum yönetimi süreçlerinin yürütebilmek,
  • Tıbbi teşhis, tedavi ve bakım hizmetlerini yürütebilmek
  • Saklama ve arşiv faaliyetlerinin yürütebilmek,

   Bu kısımda belirtilen amaçlar, kullanıcılara ilişkin toplanan bilgilerin genel kullanılma amaçlarını ifade etmektedir. Ambulans.org’un kullanıcı kişisel verilerini işleme amaçları ve kişisel verilerin işlenmesi hakkında diğer konularda bilgi almak için lütfen

   KVKK Üye Aydınlatma Metnini inceleyiniz.
    
 3. Bilgilerinizin Üçüncü Kişiler Aktarılması

  Ambulans.org’a sağladığınız bilgiler, yukarıda belirtilen amaçların gerçekleştirilebilmesi için üçüncü kişilere aktarılabilir (örneğin teknik destek hizmetinin alınabilmesi amacıyla bilgilerinizin bu konuda hizmet veren firma ile paylaşılması gerekebilir veya talep ettiğiniz hizmetin ifası için mobil uygulamadan seçtiğiniz özel ambulans firması ile paylaşılabilir). Bu kapsamda bilgileriniz, iş ortaklarımız ve ürün/hizmet tedariki kapsamında destek alınan tedarikçiler ile paylaşılabilecektir. Bununla birlikte, yasal yükümlülüklerimizi yerine getirebilmek için bilgilerinizi paylaşmamız talep edildiğinde, bilgileriniz yetkili kişi, kurum ve kuruluşlar ile de paylaşılabilecektir. Kullanıcıların sağladığı bilgiler, kullanıcılara sunulan metinlerde belirtilen amaçlar ve hizmetin sunulabilmesi için gereken durumlar haricinde üçüncü kişilere aktarılmayacaktır.
   

 4. Bilgilerinizin Saklanması ve Korunması

  Bilgileriniz, bilgileri toplama amacımızın gerektirdiği süre kadar saklanmaktadır. Mevzuatta bilgilerinizi saklamamız için özel bir süre öngörülüyor ise, bu süreye uygunluk sağlanmaktadır. Ambulans.org, bilgilerinizin muhafaza edildiği sistemleri, sunucuları ve veri tabanlarını, veri güvenliği tehditlerine (siber saldırı, hash vb.) karşı korumak için gerekli teknik ve idari tedbirleri almaktadır. Kullanıcı, Ambulans.org tarafından sunulan hizmetlerden yararlanabilmek amacıyla kullandığı sistem erişim araçlarının (kullanıcı ismi, şifre vb.) güvenliği, saklanması, üçüncü kişilerin bilgisinden uzak tutulması ile ilgili tüm sorumluluğun tamamen kendisine ait olduğunu kabul etmektedir.
   
 5. Bilgilerinizin Doğruluğu ve Güncelliği

  Kullanıcıların sağladığı bilgilerin doğruluğu ve güncelliği kullanıcıların sorumluluğundadır. Bilgilerinizin gerçeğe uygun olarak tarafımıza iletilmesi ve bilgilerinizde bir değişiklik olması durumunda güncellenmesi gerekmektedir. Ambulans.org ile paylaşmış olduğunuz bilgileri, Ambulans.org mobil uygulaması ve web sitesinden “Hesabım” sayfasından dilediğiniz zaman güncelleyebilirsiniz. Ambulans.org’a bir başkası adına bilgi sağladığınızda, bu bilgilerin doğru olduğunu, bilgileri Ambulans.org ile paylaşma hakkına sahip olduğunuzu/bu konuda yetkilendirildiğinizi taahhüt etmiş sayılırsınız.
   
 6. Üçüncü Taraflara Yapılan Yönlendirmeler

  Ambulans.org, Ambulans.org tarafından işletilmeyen üçüncü taraf bağlantılara yönlendirmeler yapabilir. İlgili bağlantılardan herhangi birini ziyaretiniz sırasında, ziyaret ettiğiniz üçüncü tarafın gizlilik politikaları ve kullanım koşullarına tabi olursunuz. Ambulans.org söz konusu üçüncü tarafların politika ve uygulamalarından sorumlu değildir.
   
 7. Mobil Uygulamada, Web Sitesinde ve Bu Politikada Yapılan Değişiklikler

  Ambulans.org, sunulan hizmetleri, bilgileri, görselleri ve sair unsurları önceden bildirimde bulunmaksızın değiştirme, kullanımını askıya alma veya durdurma hakkını saklı tutmaktadır. Ambulans.org, bu Politika üzerinde değişiklik ve güncelleme yapma hakkını saklı tutmaktadır. Politika’nın güncel versiyonunu takip etmek, kullanıcının sorumluluğundadır.
   
 8. Sorumluluk

  Hizmetlerimizin elektronik ortamda sunulması sırasında oluşabilecek herhangi bir hata, kesinti, gecikme, virüs, hat ve/veya sistem arızası sonucunda ortaya çıkabilecek doğrudan veya dolaylı zarar ve masraflardan Ambulans.org sorumlu değildir.

Son Güncelleme Tarihi: 21/10/2021

Özel Ambulans HizmetiÖzel Ambulans HizmetiHasta Taşımanın En Organize Şekli
Evde Sağlık HizmetleriEvde Sağlık HizmetleriEvde Bakımın En Kolay Yolu
Cenaze Nakil HizmetiCenaze Nakil HizmetiHızlı Kolay ve Sorunsuz

Üye İş Yerleri

Ambulans.org‘a Kayıtlı Üye İş Yerleri

 • ACL Ambulans
 • ALK Ambulans
 • Anka Ambulans
 • A Plus Ambulans
 • Asrın Sağlık Kabini
 • Ayyıldız Ambulans
Hepsini Görüntüle
Ambulans.org Uygulaması Nasıl Kullanılır?