Sıkça Sorulan Sorular

Yardım

Nasıl üye olurum?

Giriş sayfasında yer alan “Yeni Kullanıcı”ya tıklayarak üyelik bilgilerini doldurabilirsiniz. E-posta adresinizin aktif kullandığınız bir e-posta adresi olmasına dikkat etmelisiniz. Sizinle iletişim kurabilmek ve bilgilendirmelerimizi paylaşmak için bu e-posta adresini kullanacağız.

Şifremi belirlerken nelere dikkat etmeliyim?

Şifreniz en az 8 karakterden oluşmalı ve en az 1 büyük harf, 1 küçük harf ve 1 rakam içermelidir.

Üye Olmadan Nakil Planı Oluşturabilir Miyim?

Oluşturacağınız nakil planı sizin ve yakınlarınız ile ilgili özel nitelikli kişisel verileri içerir. Nakil planı oluşturmadan önce üye kaydı oluşturarak bu bilgilere erişime onay vermelisiniz.

Şifremi unuttum, nasıl giriş yapabilirim?

Giriş sayfasında yer alan “Şifremi Unuttum”a tıklayarak, şifre değiştirme linkinin size ulaşması için e-posta adresinizi girmelisiniz. Tarafımızdan e-posta adresinize gelen linke tıklayarak yeni şifrenizi belirleyebilirsiniz.

Şifremi nasıl değiştirebilirim?

Ambulans.org’a giriş yaptıktan sonra “Hesabım » Şifre Değiştir” alanına girerek yeni şifrenizi belirleyebilirsiniz.

E-posta adresimi değiştirebilir miyim?

Ambulans.org’da oluşturulan üyelikler bir e-posta adresi ile tanımlanıp eşleştirildiği için e-posta adresi değişikliği yapamıyoruz. E-posta adresinizle ilgili bir sorun olduğunu düşünüyorsanız destek@ambulans.org adresine e-posta göndererek bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Nasıl nakil planı oluşturabilirim?

Web sitesinde “Hizmetlerimiz » Hasta Nakil Hizmeti” alanından veya mobil uygulamada "Talep Et" butonuna tıklayarak, size uygun seçenekleri işaretleyip adımları takip ederek nakil planı oluşturabilirsiniz. Nakil olacak kişi bilgilerini ve adresleri önceden kaydetmeniz, planlama yaparken size kolaylık sağlayacaktır. Değişiklik yapmak istediğinizde veya hatalı seçim yaptığınızda önceki adımlara geri dönebilir ve yeniden seçim yapabilirsiniz.

Bir başkası için nakil kaydı oluşturabilir miyim?

Kendiniz için nakil planı oluşturabileceğiniz gibi bir yakınınız için de nakil planı oluşturabilirsiniz. “Hesabım » Kişilerim” sayfasında ihtiyaç duyulan bilgileri girip yakınınız için kayıt oluşturabilir, “Hesabım » Adreslerim” sayfasından yakınınızın adresini kaydedebilirsiniz.

Nasıl kişi kaydı oluşturabilirim?

Web sitesinde “Hesabım » Kişilerim” sayfasından “Yeni” butonuna tıklayarak veya mobil uygulamada "Kişilerim" sayfasında "Kişi Ekle" butonuna tıklayarak yeni kişi bilgilerini kaydedebilirsiniz. Kan tahlili sonucu, test sonucu, kullanılan ilaçların listesi gibi kaydettiğiniz kişiye ait sağlık belgelerini de bu sayfada yükleyebilirsiniz.

Kişi kaydı oluşturmadan ambulans nakil planı oluşturabilir miyim?

Ambulans nakil hizmetinin sunulabilmesi için bazı temel kişisel bilgilere ihtiyaç duyulmaktadır. Bu bilgileri “Hesabım » Kişilerim” sayfasından veya nakil planlarken “Hasta” adımında “Kişi Ekle” butonuna tıklayarak kaydetmelisiniz.

Adreslerimi nasıl kaydederim?

Web sitesinde “Hesabım » Adreslerim” sayfasında “Yeni” butonuna tıklayarak veya mobil uygulamada "Kişilerim » Adreslerim" alanından "Adres Ekle" butonuna tıklayarak bilgileriniz kaydedebilirsiniz. Adres bilgilerini önceden kaydetmeniz nakil planlaması yaparken size kolaylık sağlayacaktır.

Kredi kartımı kaydedebilir miyim?

Birden fazla kredi kartı kaydedebilirsiniz. Böylece planladığınız naklin ödemesini daha hızlı gerçekleştirebilirsiniz.

Sağlık belgelerimi neden yüklemeliyim?

Nakil olacak hastanın tıbbi öyküsünün bilinmesi, doğru müdahale ve doğru takip açısından oldukça önemlidir. Sisteme yüklenen sağlık belgeleri (tahlil sonuçları, tetkikler, kullanılan ilaçlar vs.) nakil sırasında ihtiyaç duyulacak müdahaleleri ve hastanın takibinin doğru yapılmasına olanak tanır.

Nakil planı oluşturacağım kişinin durumu acil, ne yapmalıyım?

Acil müdahale gerektiren hayatî bir durum söz konusu olduğunda 112 Acil Çağrı Merkezi ile iletişime geçin. Transfer oluşturacağınız kişinin durumu hayatî değil ancak mümkün olan en hızlı şekilde transfer planlamak istiyorsanız “Zaman” adımında “Hemen” seçeneği ile planlama yapabilirsiniz.

Planladığım transfer ayrıntılarını nasıl takip ederim?

Web Sitesinde “Hesabım » Nakillerim” sayfasında, mobil uygulamada ise "Talepler" alanından hem daha önce tamamlanmış olan hem de yeni nakil planınız ile ilgili tüm detayları takip edebilirsiniz. Bu sayfalarda da “Belgeler” sekmesinin altında yer alan, ilgili nakil planınıza ait Nakil Özeti, Ön Bilgilendirme Formu ve Mesafeli Hizmet Sözleşmesi belgelerini görüntüleyebilirsiniz.

Nakil planımı hangi durumlarda iptal edebilirim?

İleri tarihli seçeneği ile planlanan şehirler arası transferlerde;

  • Transfer başlangıç ve bitiş konumları arasındaki mesafe 800 km’den az ise, transfer başlangıç saatine 12 saat kala,
  • Transfer başlangıç ve bitiş konumları arasındaki mesafe 800 km’den fazla ise, transfer başlangıç saatine 24 saat kala,

transferinizi iptal edebilirsiniz.

İleri tarihli seçeneği ile planlanan şehir içi transferlerde; transfer başlangıç saatine 1 saat kala transferinizi iptal edebilirsiniz.

Hemen seçeneği ile planlanan şehir içi ve şehirler arası transferlerde; ambulans firması hizmetin ifasına hemen başlayacağından bu transferler iptal edilemez, ücret iadesi gerçekleşmez.

Nakil planımı nasıl iptal edebilirim?

“Hesabım » Nakillerim” sayfasında yer alan İptal sekmesinin altındaki butonuna tıklayarak veya mobil uygulamada "Talepler » Aktif Talepler" alanından iptal gerekçenizi belirtip transferinizi iptal edebilirsiniz. İptal hakkınızı kullanmak için tüm koşullar sağlandığı hâlde “..” butonunu görüntüleyemiyorsanız; destek@ambulans.org adresine e-posta göndererek lütfen bizimle iletişime geçin.

Nakil planı ile ilgili bir anlaşmazlık hâlinde nasıl bir çözüm yolu izlemeliyim?

Ambulans.org ve hizmet alan tüketici arasında doğacak uyuşmazlığın çözümünde, KULLANICI ikametgahının bulunduğu yerdeki Tüketici Hakem Heyetleri ile Tüketici Mahkemeleri yetkilidir. 6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun’un 68. maddesinin 1. fıkrasında belirtilen alt ve üst limitler doğrultusunda tüketici talepleri hakkında ilçe/il tüketici hakem heyetleri yetkilidir.

Hastaneden hastaneye nakillerde neden doktor bilgisi paylaşmalıyım?

Hastaneden hastaneye planlanan nakiller, doktor koordinasyonu gerektirir. Bu nedenle koordinasyonu sağlayacak olan doktorun bilgilerini paylaşmalısınız. Gidilecek olan hastanedeki hekim hasta kabulü için onay vermezse hastaneye kabul edilmeyebilirsiniz. Doktor bilgilerini paylaşmadan da nakil planlayabilirsiniz ancak oluşabilecek aksaklıkların sorumluluğunu üzerinize almış olursunuz.

Mavi şeritli ve kırmızı şeritli ambulans nedir?

Mavi şeritli ambulanslar genellikle stabil hastaların naklinde kullanılır. İlk müdahele ve yoğun bakıma yönelik teknik ve tıbbi donanıma sahip değildirler. Bu ambulansların fiyatları daha uygun olabilir.

Kırmızı şeritli ambulanslar genellikle acil ve kritik hastaların naklinde kullanılır. Mavi şeritli ambulanslara göre daha nitelikli teknik ve tıbbi donanıma sahiptirler. Bu ambulansların ücreti daha pahalı olabilir.

Standart medikal ekip nedir?

Bu ekip genellikle paramedikler, acil tıp teknisyenleri (ATT), anestezi teknisyenleri veya hemşirelerden oluşur. Hem mavi şeritli hem de kırmızı şeritli ambulanslarda çoğu zaman bu personeller görevlidir. Bu seçeneği seçmeniz halinde daha fazla sayıda ambulans listelenir.

İlave donanım nedir?

Ambulansların standart donanımında bulunmayan ve talebiniz doğrultusunda ilave edilecek donanımlardır. Bu nedenle, ek ücretlendirmeye tabi olabilir. Seçtiğiniz ilave donanımın ücretini Ön Bilgilendirme Formu, Mesafeli Hizmet Sözleşmesi ve Transfer özetinde görüntüleyebilirsiniz.

Nakil planım ile ilgili nasıl yorum ve değerlendirme yapabilirim?

Web sitesinde “Hesabım » Nakillerim” sayfasında yorumlar sekmesinin altında yer alan "Değerlendir” butonuna tıklayarak veya mobil uygulamada "Talepler » Bitmiş Nakiller » Puan Ver" butonuna tıklayarak geçmiş nakilleriniz ile ilgili puanlama yapabilir, yorum yazabilirsiniz.

Firma yorum ve değerlendirmelerini nasıl görebilirim?

Ambulans servisleri hakkında daha önce yapılan yorum ve değerlendirmeleri, nakil planınızı oluştururken “Firma” adımında yorumlar sekmesinin altında yer alan “Göster” butonuna tıklayarak veya mobil uygulamada "Ambulans Seç" adımında listelenen firmalardan birini seçerek "Yorumları Göster" butonuna tıklayarak görüntüleyebilirsiniz.

Nakil planımı iptal ettiğimde ne zaman ücret iadesi alabilirim?

Nakil planınızı iptal etmeniz hâlinde hizmet tutarınız 14 gün içerisinde ilgili bankaya iade edilir. Ücret iadenizin 14 gün sonunda hesabınıza yansımaması hali tamamen banka işlem süreci ile ilgilidir.

Ambulans.org ile nasıl iletişime geçebilirim?

destek@ambulans.org adresine e-posta göndererek bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Özel Ambulans HizmetiÖzel Ambulans HizmetiHasta Taşımanın En Organize Şekli
Evde Sağlık HizmetleriEvde Sağlık HizmetleriEvde Bakımın En Kolay Yolu
Cenaze Nakil HizmetiCenaze Nakil HizmetiHızlı Kolay ve Sorunsuz

Üye İş Yerleri

Ambulans.org‘a Kayıtlı Üye İş Yerleri

  • ACL Ambulans
  • ALK Ambulans
  • Anka Ambulans
  • A Plus Ambulans
  • Asrın Sağlık Kabini
  • Ayyıldız Ambulans
Hepsini Görüntüle
Ambulans.org Uygulaması Nasıl Kullanılır?